your logo here

Tournament Dates
3rd - 5th July 2019

Tel:07986 517722
Email: info@midlandgolfchallenge.co.uk

Blackwell 3rd July 2019

Tee Times
Day 1 Name Hcap Club    Name Hcap Club Day 2
08:00 Mark Wolton 4 Tadmarton Heath   Robert Jones 13 Tadmatton Heath 08:00
08:00 Chris  Thomas 11 Stourbridge   Tony Read 14 Stourbridge 08:10
08:10 Matthew Swift 8 The Chase   Ben Williams 12 Stafford Castle 08:10
08:10 Ian Ream 10 Buckingham   Shawn Ream 6 Buckingham 08:40
08:20 Steven Butt 6 Chevin   John Thurman 13 Ormonde Fields 08:20
08:20 Nick Dymond 13 Pype Hayes   Jack Dymond 12 Sutton Coldfield 08:00
08:30 John Daly 11 Leamington   Mike Molesworth 11 Leamington & County 08:30
08:30 Charles  Ashmore 20 Farthingstone   Mark Dignan 8 Worthing 11:30
08:40 Paul Cox 14 Hollywood   Chris  Ward 15 Three Locks 08:30
08:40 Nick Hatton 9 Trentham   Jack Smith 2 South Staffs 08:40
08:50 Jeremy  Clarke  12 Droitwich   Mark Dancox  8 Worcester 08:50
08:50 Steve Warner 9 Branston   Simon Lowe 6 Branston 14:30
09:00 Carl  Norton 9 Leamington & County   Jon Isaacs 9 Leamington & County 08:50
09:00 Mike Hallas 14 Chesterfield     Steve Gunn 8 Chesterfield   09:00
09:10 Gary  Hann 14 Pyecombe   George  Eves 12 Pyecombe 12:30
09:10 David Faulkner 9 Harborne   Oliver Gill 8 Harborne 14:20
09:20 James O'Connor 13 Newark   Garth Stinson 11 Newark 12:00
09:20 David  Sellwood 6 Naunton Downs   Simon Mills 6 Naunton Downs 14:00
09:30 Darren Welsh 8 Hellidon lakes   Gavin Aris 6 Hellidon lakes 09:30
09:30 Stephen Terry 17 Harborne   Philip Terry 12 Harborne 11:50
09:40 Andy Owen 10 Tracy Park   Steve  Davies 14 Tracy Park   09:40
09:40 Kevin Nicholson 15 Tracy Park   Alan Parker 16 Tracy Park 09:50
09:50 Graeme Archer 12 Tracy Park     Steve Jones 12 Tracy Park 09:40
09:50 Pete Hurst 14 Tracy Park   Dave James 13 Tracy Park 09:50
10:00 Richard French 9 Hellidon lakes   Roy Trim 13 Hellidon lakes 10:00
10:00 Steve Barnes 4 Addington Palace   Mark Sheppey 7 Forest of Arden 10:30
10:10 Robert Redmile 13 Newark    Nick Smart  17 Newark  12:50
10:10 David  Tilbury  6 Newark    Daniel Belfield 13 Newark  13:00
10:20 Jeff  Cotter 12 Beau Desert   Scott Greenway 10 Herefordshire 09:20
10:20 Michael Canning 10 Staverton park    Kevin Lovell 12 Staverton park  13:50
10:30 Michael Lewis 8 Kirby Muxloe   Chris Herbert 12 Kirby Muxloe 10:20
10:30 Ian Birch 15 Whittington Heath   Gary Moore 8 Whittington Heath 10:30
10:40 Colin Brazier 10 Crewe   Stephen Cuthbert 8 Crewe 10:20
10:40 Paul Thompson 11 Wolstanton   Daniel Clayton  5 Wolstanton 10:40
10:50 Mark Kirkpatrick 10 Mossock Hall   Ian  Kirkpatrick  6 Mossock Hall 13:10
10:50 Neil  Kirkpatrick 7 Mossock Hall   Kevin Boyle 6 Mossock Hall 13:20
11:00 David C George 15 Northampton   David A George 13 Northampton 10:50
11:00 Ryan  Murphy 7 Mossock Hall   Sam Wilkie 6 Mossock Hall 13:20
11:10 Neil Blackmore 8 Oake Manor   Andy Gent 11 Oake manor 10:50
11:10 Greg Scribbins 11 Oake Manor   Paul Scribbins 17 Oake manor 11:20
11:20 Anthony Higgins 15 Moseley   Steve Fergusson 6 Harborne 08:20
11:20 Simon Greaves 5 Oake manor   Robert Tye 5 Oake manor 11:20
11:30 Derek Bloor 15 Hinckley     Barry Ayre 13 Hinckley   11:30
11:30 Mark Woolliscroft 13 Oake Manor   John Lowe 12 Oake manor 12:00
11:40 Ray Donovan 10 Huddersfield    Stephen  Henry 8 Huddersfield 10:10
11:40 Jeremy Whitehouse 13 Shifnal   Chris  Tyler 16 Shifnal 13:10
11:50 Kevin Benton 12 Ellesborough   Steve Redding 8 Ellesborough 13:30
11:50 Andrew Holmes 8 Ellesborough   Kevin Miles 11 Magnolia Park 13:40
12:00 Richard Gilbert 17 Burghley Park   David Jackson 9 Burghley Park 10:10
12:00 Elliott Clark 10 Greetham Valley   Steve Anderson 8 Greetham Valley 11:40
12:10 Mike Barker 8 Chesterfield   Martin Fielder 13 Chesterfield 12:10
12:10 Colin Allen 14 Chesterfield   Mark Lobar 15 Chesterfield 12:20
12:20 Bob Wright 5 Chesterfield   John East 8 Chesterfield 12:10
12:20 Pierre Weir 8 Ashbourne   Steve Biddulph 8 Ashbourne 12:20
12:30 Rob  Hallworth 5 Whittington Heath   Ian  Payne 7 Oxford 12:30
12:30 Steve Darrock 18 Redditch   Mark Watson 6 Fulford Heath 12:40
12:40 David Corfan 12 South Beds   Terry McParland 11 South Beds 12:40
12:40 John  Brooks 10 Erewash   Nick Woofdford 6 Erewash 12:50
12:50 Michael Durkin 16 Warrington     Dave Moston 11 Warrington 11:40
12:50 Graham Adcroft 12 Warrington   Walter Winstanley 11 Warrington 11:50
13:00 Anthony Whitehouse 14 South Staffs   John Barnes 12 Alwoodley 09:10
13:00 Mark Cooley 5 Spalding GC   Keith Hearne 2 Spalding GC 13:00
13:10 Lee Dunn 9 Sand Moor      Allan Purves 6 Sand Moor 11:00
13:10 Ian McMeeking 17 Sand Moor      Geoff Fox 10 Sand Moor 11:10
13:20 Mike  Crook 21 Sand Moor      Richard Webb 12 Sand Moor 11:00
13:20 Robert Brown 22 Sand Moor      Howard  Scurr 13 Sand Moor 11:10
13:30 Peter Bryant 5 The Chase   Glynn Taylor 14 The Chase 09:00
13:30 Wynne  Walters 7 Southerndown   Clive Ramsay 15 Brookmans Park 10:40
13:40 Kevin White 18 Liphook   Alan Weaser 15 Liphook 10:00
13:40 Sean Rice 17 Mosley    Richard Sadler -2 Mosley 13:30
13:50 Barry Harness 17 Fulwell   Ted Rogers 14 Easthampstead 09:20
13:50 Kevin Hill 16 North Hants   Laurence McGinty 13 West Surrey 09:30
14:00 Stephen Vincent 12 Bearwood Lakes    Jon Whiteley 7 Temple 09:10
14:00 Steve Haines 13 Lee on Solent   Simon Coker 12 Lee on Solent 14:10
14:10 Steve Buggins 12 Lee on Solent   Rod Groce 8 Lee on Solent 14:00
14:10 Dave Purling 11 Lee on Solent   Jason Dymott 3 Lee on Solent 14:10
14:20 Robert Clark 9 Kirby Muxloe   Luke Clark 5 Kirby Muxloe 13:40
14:20 Andy  Latham 6 Carden Park   Phil Evans 10 Carden Park 13:50
14:30 Michael  Smith 12 Heythrop Park   Philip Truelove 6 Wortley 14:20
14:30 Patrick Coleman 12 Pyecombe   Tim Gleave 14 Pyecombe 14:30


Sponsored by